Skandynawska Madam

Kolekcje zatopione w boho, etnicznych wzorach, naturalnych – niemal surowych materiałach. Każdy, kto rozsmakowuje się w stylu boho poznał markę Madam Stoltz – trzcinowe makramy czy ponadczasowe rattanowe krzesła.

Garść historii marki

Madam Stoltz to duńska firma, założona w 1995 r. przez Pernille Stoltz oraz jej męża, Petera Bundgaarda. Inspiracją do stworzenia firmy były podróże Pernille Stoltz do Indii, które odbyła ona na początku lat 90. XX w.

Początkowo właścicielka sprzedawała biżuterię inspirowaną hinduskim designem. Z czasem jednak profil przedsiębiorstwa znacznie się poszerzył. Współcześnie firma Madam Stoltz ma siedzibę na wyspie Bornholm i zatrudnia 25 pracowników, a produkty sygnowane logo marki można kupić w całej Europie.

Made by hand · Chosen by heart

Pernille Stoltz jak sama mówi, tworząc kolekcje kieruje się sercem i dba o to, by były wykonywane ręcznie. Projektantce obca jest masowa produkcja.

Intrygująca fuzja tradycji i hinduskiej kultury

Na czym polega wyjątkowość produktów oferowanych przez Madam Stoltz? Z jednej strony to skandynawskie meble i dodatki, oznaczające się prostą formą i funkcjonalnością. Z drugiej zaś intrygująca fuzja duńskiej tradycji z indyjską kulturą dodaje produktom orientalnego kolorytu. Wszystko przez wykorzystanie charakterystycznych hinduskich wzorów, form czy materiałów (takich jak juta, trawa morska czy rattan).

Wszystkie produkty Madam Stoltz są wykonane ręcznie w Indiach.

Skandynawskie produkty z Bornholm

Klimatyczna wyspa Bornholm jest źródłem inspiracji, jej powiew znajduje odzwierciedlenie w kolekcjach Madam Stoltz.

Madam Stoltz to nie tylko niebanalne, wysokiej jakości meble i dodatki skandynawskie. Część kolekcji powstaje w Indiach – wytwarzają ją członkinie założonej przez Pernille Stoltz fundacji Nai Disha.

Biżuteria i dekoracje produkowane przez pracujących w duchu fair trade lokalnych rzemieślników. Są to głównie samotne matki. Produkty, które powstają sprzedawane są w Europie, a dochód uzyskany z ich sprzedaży wraca do Indii. Oprócz oryginalnych, wysokiej jakości artykułów wyposażenia wnętrz, kupując produkty tej duńskiej marki wspieramy ideę sprawiedliwego handlu.