Skąd czerpie styl Boho?

Wyraz swobody, otwartości na świat i pewnej dozy artyzmu – styl Boho we wnętrzach łączy w sobie naturalne materiały, rośliny zielone oraz motywy etniczne.

Styl boho czerpie garściami z odległych kultur i krajobrazów. Wprowadza klimat Afryki i barwy Ameryki Południowej dzięki stylowym dodatkom z naturalnych materiałów i niezwykle barwnych detali, które urozmaicają stonowane skandynawskie wnętrza.

Zwrot ku korzeniom

Styl boho przed laty znany jako… etno. Styl odnosił się do szeroko rozumianej kultury ludowej. Określenie było dość pojemne, dla każdego oznaczając co innego – dla jednych były beskidzkie koronki, dla innych barwne tekstylia czy egzotyczne ozdoby przywożone z afrykańskich wojaży. Elementem spajającym jest różnorodność i bogactwo barw.

New Bohemian w miejsce etno

Dziś boho znamy w nieco innej odsłonie – na przestrzeni ostatnich lat styl boho przeszedł metamorfozę. Współcześnie styl boho we wnetrzach przeplatata się we wnętrzach ze stylem skandynawskim.

Meble i dodatki boho rozgościły się na dobre w nowoczesnych wnętrzach. Współczesne boho prezentuje się nam w łagodniejszych, stonowanych barwach. Bambusowe lampy w jadalni, salonie czy… sypialni, abażury z trzciny czy tace z trawy morskiej nadają wnętrzu lekkości, niezobowiązującego i niezwykle przytulnego charakteru.

Boho bliższy naturze

Styl boho to po trosze odpowiedź na zalew masowo produkowanych plastikowych dóbr, ogólnodostępnych rzeczy jednorazowego użytku. Wypadkowa potrzeby oryginalności, poszukiwaniem bardziej tradycyjnego stylu życia, bliższego naturze. Stąd jutowe dywany na drewnianej podłodze, rattanowe krzesła czy kosze z hiacyntu.

Styl boho śmiało sięga po etniczne inspiracje – otwiera oczy i serca na odległe światy. Odważnie łączy się je z nowoczesnymi elementami, często opierając się na białej bazie wnętrza, dzięki czemu styl nabiera skandynawskiego wyrazu.

Skandynawskie wnętrza bazujące na naturalności, ta przytulność i ciepło znakomicie wprowadzają meble i dodatki w stylu Boho. Niezwykłe kolekcje inspirowane stylem Boho znajdziecie u Madam Stoltz.