Nordycki podmuch marmuru

Marmur coraz częściej stanowi motyw przewodni wnętrz. Wachlarz możliwości dekoracyjnych z użyciem marmuru jest bardzo szeroki. Projektanci i architekci wnętrz stawiają w tym sezonie na odważne łączenie kolorów, faktur i wzorów, tak by aranżacje zaskakiwały oryginalnością i niebanalnym charakterem.

Popularność eleganckiego marmuru znajdzie zastosowanie zarówno w przestrzeni minimalistycznej o oszczędnej i surowej formie, jak i skandynawskich, gdy zestawimy go z drewnem, ale także połączony z mosiądzem czy złotem odnajdzie się we wnętrzu w stylu art deco czy glamour.

Niezależnie od tego, czy przyznamy mu rolę pierwszoplanową, czy drugoplanową i kamień posłuży nam do wykonania dodatków, możemy mieć pewność, że przestrzeń będzie urzekać wyrafinowanym stylem.

Marmurowe dodatki do wnętrz

Marmur na dobre zagościł we wnętrzach – okazałe płytki w łazience, marmurowe blaty w kuchni, stoliki kawowe w salonie, a nawet… dodatki w postaci mis, desek i solniczek. Sami się przekonajcie jak nieoczywiste połączenie marmuru, drewna, aluminium czy mosiądzu tworzą harmonijną całość.

Deski do krojenia, podkładki na gorące naczynia czy eleganckie solniczki z elementami marmuru – mogą być doskonałym pomysłem na prezent.

Ponadczasowe dodatki – marmurowe donice i deski

Marmur oprócz zachwycającego wyglądu jest skałą odporną i trwałą, choć wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wykorzystując ten kamień należy zrezygnować z użycia agresywnych środków chemicznych, gdyż marmur nie jest odporny na działanie kwasów. Chociaż nie jest tak wytrzymały jak granit, to jest uważany za materiał długowieczny.

Odporny na uszkodzenia, z czasem pokrywa się dostojną patyną. Szlachetny kruszec nawet starzeje się z godnością.