Madam Stoltz – kolekcje tworzone z sercem

Od lat Madam Stoltz wyraża się w haśle „Chosen by heart and made by hand”. Jest o tyle uniwersalne, że można je odnieść zarówno do produktów Madam Stoltz, całych kolekcji czy idei, która opisuje duńską markę.

Tradycyjne techniki i powiew Skandynawii

Unikatowe, ręcznie robione elementy wyposażenia wnętrz i dekoracji Madam Stoltz są efektem podróży przez kultury i zamiłowania do natury. Przez lata Pernille – twórczyni marki Madam Stoltz, zgromadziła producentów w Indiach, Maroku, Chinach i Wietnamie. Każdy z niewielkich rzemieślniczych zakładów reprezentuje lokalne tradycje i posługuje się tradycyjnymi technikami. Wraz z mężem Peterem, Pernille jest osobiście zaangażowana we wszystkie projekty Madam Stoltz, od ręcznie robionych koszy z marokańskich liści palmowych po projekt Nai Disha, który wspiera dzieci i młodzież w New Delhi.

Skandynawski klimat Bornholm i hinduska dusza Boho

Niezrażona ciekawość, kreatywność i pasja rozwinięta przez Pernille Stoltz były dla niej źródłem inspiracji do przekształcenia małego, lokalnego sklepu w kwitnący projekt lifestylowy. Inspiracja kolorową, kulturową zmysłowością Indii i surowymi kontrastami krajobrazu Bornholmu oddaje wszystkie projekty Madam Stoltz – od miękkich bawełnianych tekstyliów po przytulne oświetlenie, praktyczne przybory i urocze dodatki.

Równoważenie kontrastów

Marka Madam Stoltz stworzona została na kontrastach, których fundamentem jest skandynawska tradycja. Kontrast między spokojem Bornholm, który cechuje się niezwykłymi, choć szorstkimi, ciosanymi kształtami a wielobarwnym pięknem Indii wyznacza przestrzeń dla procesu twórczego, w którym Pernille Stoltz rozwija swoje pomysły. Zainspirowana obydwoma – pozornie sprzecznymi – światami, dostrzega potencjał materiałów, który łączy się z wyjątkowymi, czystymi liniami, funkcjonalnością i rzemieślniczym pięknem.

Osobiście monitoruje proces produkcji i rozwija nowe pomysły w ścisłej współpracy z renomowanymi małymi indyjskimi producentami i ich rodzinami, tradycjami i wiedzą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Wszystkie te aspekty czynią dekoracje Madam Stoltz niepowtarzalnymi, kradnąc serce wielbicieli niepowtarzalnego designu zakorzenionego w stylu boho na całym świecie. Obecności marki Madam Stoltz i produktów duńskiej marki nie może zabraknąć w sklepie skandynawskim Pure Nordic.