Zielone oblicze skandynawskiego wnętrza

Rośliny doniczkowe od kilku sezonów są bardzo silnie obecne we wnętrzach. Styl skandynawski czy industrialny wręcz nie może obyć się bez roślin… Czasy, gdy rośliny trzymano jedynie na parapecie minęły bezpowrotnie.

Początkowo rośliny były obecne głównie we wnętrzach w stylu skandynawskim, dziś pojawiają się niemal w każdym nowoczesnym wnętrzu. Popularnością cieszą się gatunki sprzed lat – zwłaszcza wysokie paprocie, kaktusy wielobarwne storczyki i oczywiście monstery. Duże liście, głęboka zieleń, szeroki rozstaw to cechy wspólne dzisiejszych roślin zielonych we wnętrzach. Pomieszczenie z roślinami zielonymi wydają się cieplejsze i … pełniejsze.

Obecność roślin sprawiła, że projektanci akcesoriów do wnętrz nie mogli przejść obojętnie obok doniczek. Stały się one bardzo popularnym elementem dekoracyjnym nowoczesnego wnętrza. Funkcja donicy przesunęła się z użytkowej na rzecz ozdobnej – doniczki skandynawskie stały się coraz bardziej dominującym i dekoracyjnym elementem wystroju domu.

Wybór jest tak duży, że swobodnie można wybrać doniczkę, która wydobędzie piękno rośliny i wpasuje się we wnętrze. Okazałe donice porcelanowe, szklane eleganckie doniczki oraz surowe aluminiowe i donice betonowe współgrające ze stylem industrialnym.

Donice Skandynawskie w Pure Nordic

Julian z House Doctor to brązowa doniczka wykonana z gliny i pokryta kolorową glazurą, która dodaje jej wyjątkowego charakteru. Drobne rośliny o regularnych liściach możesz wyeksponować w bardziej dekoracyjnych i przykuwających uwagę osłonach ze szkliwionej kamionki lub porcelany. W tym stylu utrzymany jest zestaw donic Madam Stoltz czy doniczkach z motywem twarzy od Madam Stoltz.

Pełniejsze, bardziej przytulne wnętrze powinno eksponować zielone kwiaty – to bardzo silny trend i stale obecny od kilku sezonów. Zadbaj o harmonijne wyeksponowanie roślin w swoim wnętrzu – niezależnie od stylu. Kwiaty stanowią ozdobę samą w sobie, pięknie wyeksponowane mogą nadać dominujące tony wnętrzu.