Jasne odcienie Skandynawii – kolekcja Pion

Ceramika skandynawska jest mniej formalna, bardziej swobodna niż ta, która przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy o zastawie stołowej. Kolekcja Pion zaprojektowana przez House Doctor zachwyci każdego, kto szuka alternatywy dla klasycznego wzornictwa, czystej bieli i wyrafinowanej elegancji.

Nowoczesna zastawa stołowa z porcelany utrzymana w szaro-białej kolorystyce powstała z myślą o tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań. Łagodne rysy i jasna, niejednorodne odcienie to niezaprzeczalne atuty serii Pion House Doctor. Naczynia z tej linii są dyskretnie nakrapiane szarym wzorem, a nieregularne krawędzie nadają jej charakteru i designerskiego sznytu.

Kolekcja Pion jest wykonana z porcelany, ale daleko jej do formalnego wymiaru. Skandynawska zastawa stołowa ze względu na pozbawiony zbędnego przerysowania charakter, świetnie odnajdzie się we wnętrzach skandynawskich a także inspirowanych stylem rustykalnym oraz tych tworzonych w duchu eko.

Skomponuj własną zastawę

Elementy, które możesz skomponować w ramach zastawy odbiegają od klasycznego kanonu. Poza talerzem głębokim Pion o łagodnych rysach, klasycznych talerzach lunchowych Pion i obiadowych z tej linii znajdują się także talerze do makaronu, miseczki, kielich na jajka i karafkę. W ostatnim czasie do kolekcji dołączyły też podłużne talerze Pion do serwowania, choć ciężko określić je półmiskami. Sami zobaczcie… Seria Pion duńskiej marki posiada także kubek Pion i kubeczki do espresso Pion.

Elementy kolekcji Pion House Doctor o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu wspólnie stworzą piękną, ale i praktyczną nowoczesną zastawę. W sklepie Pure Nordic możesz powoli komponować swoją kolekcję – uzupełniając o kolejne upatrzone elementy.

Jak wyeksponować piękno kolekcji Pion?

Skandynawska ceramika lubi drewniane stoły, blaty z litego drewna, na których znajdują się tylko podkładki i serwetki. Znakomicie wygląda także w bardziej eleganckiej odsłonie – lniany lub bawełniany obrus będzie stanowił wyrafinowaną oprawę i wydobędzie jej piękno.

Po pojedyncze jej elementy możesz sięgać o dowolnej porze. Talerz do makaronu będzie idealny, gdy zdecydujesz się zaserwować włoską pastę, a kielich na ulubione jajko na miękko to będzie Twój ulubiony wybór podczas nieśpiesznych śniadań.

Kolekcję Pion znajdziecie na naszym sklepie skandynawskim Pure Nordic, część produktów sprowadzamy na specjalne zamówienie. W sklepie internetowym, który oferuje produkty House Doctor nie mogło zabraknąć zabraknąć także linii Pion w ciemnej odsłonie, zajrzyj do sklepu.