Betonowe dodatki do wnętrz

Beton architektoniczny chętnie wybierają projektanci i dekoratorzy wnętrz – nie tylko jako materiał wykończeniowy, ale także jako fantastyczną bazę dekoracji i dodatków.

Marzy Ci się beton architektoniczny we wnętrzu, ale nie planujesz większych zmian albo chcesz wprowadzić akcenty powoli, oswoić się z tym surowym materiałem? Doskonałym wyborem będą dodatki z betonu architektonicznego, który wprowadzą pożądane akcenty.

Prostota i styl skandynawski doskonale wyrażają się w dekoracjach z betonu architektonicznego. Marka House Doctor może pochwalić się ciekawym połączeniem prostych geometrycznych form z surowością materiału, która wyraża się w kolekcji dodatków.

Ciepłe blask w chłodnej oprawie

Naturalność i chłód lnu jest niejako wpisuje się w prostotę materiału jakim jest beton architektoniczny. Nic zatem dziwnego, że projektanci skandynawskiej marki House Doctor z tak wielkim powodzeniem sięgnęli po te połączenie w lampach House Doctor.

Lampa House Doctor. Artystyczna lampa z cementu z piaskowym abażurem - lampa stołowa skandynawska

Stolik kawowy z betonu

Drewniane zjawiskowe meble, o zniewalającym usłojeniu wydobędą swoje piękno, gdy zestawi się je z minimalistycznym meblem. Stolik Out o nieskazitelnym kształcie walca, prostej odsłonie betonu w najlepszym wydaniu. Jest solidny, co znajduje wyraz w jego ciężarze i odporny na wilgoć. Może z powodzeniem stać na zewnątrz, choć wtedy materiał może zmieniać odcienie z powodu pracy wody na meblu.

Doniczki z betonu architektonicznego

Kolekcje nowoczesnych marek wnętrzarskich powiększają się o betonowe donice. Skandynawskie dodatki do wnętrz od dawna goszczą te produkty – kolekcje duńskich marek chętnie sięgają po ten materiał. Betonowa donica – pojedyncza lub w zestawie doskonale sprawdza się we wnętrzu – kontrastując z drewnianą podłogą lub wpisując się w minimalistyczny styl żywicznych akcentów.

Jednakże przestrzeń balkonów, oranżerii, tarasów czy ogrodów też coraz śmielej urozmaicana jest betonowymi akcentami w postaci betonowych donic. Największa kolekcja ogrodowych donic może pochwalić się duńska marka House Doctor – linie Gard, która posiada cztery różne kompozycje i zestawienia produktów i linia Ave w dwóch odsłonach ma już swoich fanów.

Ponadczasowy beton

Symetryczny i nieskazitelny kształt koła w połączeniu z minimalizmem betonu i mosiężnymi wskazówkami zachwycają w zegarze duńskiej marki.

Geometryczne wątki wyśmienicie sprawdziły się w przypadku dekoracji ściennej w postaci betonowego zegara, dlatego marka odważnie sięgnęła po dekoracje mniej użytkowe.

Zachwycające tace Retra – w kształcie prostokąta i betonowe tace kwadratowe wprowadzą subtelny akcent na drewnianym stoliku kawowym, toaletce czy konsoli. Ich chłodną odsłonę pokreślisz szkłem lub kolekcją perfum. Ciekawym sposobem aranżacji będzie ustawianie na nich świec, lampionów czy lubionej książki.

Pożądany gość w każdym wnętrzu?

Czy beton architektoniczny sprawdzi się w każdym wnętrzu? Dodatki do salonu z betonu architektonicznego dodają smaku niemal każdemu wnętrzu. Piękne i stylowe przedmioty wykonane z tego materiału rozgościły się w skandynawskich przestrzeniach. Minimalne, nowoczesne wnętrze lubi ten komponent, w tych bardziej tradycyjnych przestrzeniach z pewnością warto zacząć od drobnych akcentów, którym przyda się równowaga.

Beton architektoniczny wprowadza minimalizm do wnętrz, definiuje niejako przestrzeń – podkreśla nowoczesny gust oraz zamiłowanie do postmodernistycznej filozofii. Wbrew powszechnej opinii beton architektoniczny doskonale komponuje się z ciepłymi elementami wyposażenia w postaci drewna i naturalnych tkanin.